Wydarzenia
BASF – jak odpowiednio stosować regulatory wzrostu w zbożach? 24.04.2013
Stosowanie regulatorów wzrostu to trudna dziedzina sztuki rolniczej. Nietrudno tu o pomyłkę, która zaskutkuje fatalnie na naszej plantacji, dlatego też postanowiliśmy zaprosić ekspertów w tej dziedzinie. Firmę BASF reprezentowało dwóch przedstawicieli z polskieo oddziału koncernu.
Kolejny raz dopisała frekwencja, a temat został omówiony naprawdę kompleksowo, do tego każdy otrzymał treściwy poradnik, z praktycznymi poradami o mechanizmach regulacji wzrostu roślin zbożowych.
Szkolenie herbicydowe z DowAgro Sciences 16.04.2013
Spotkanie z KNR SGGW zostało potraktowane przez firmę Dow AgroSciences bardzo profesjonalnie. Gościliśmy prezesa polskiego oddziału koncernu – Pana Andrzeja Palucha oraz jednego z najlepszych ludzi w firmie w dziedzinie ochrony roślin – dr Sławomira Kutrysia.
Szeroko została omówiona działalność firmy i jej oferta handlowa. Jeszcze obszerniej przedstawiono zasady prawidłowego zwalczania chwastów w uprawach zbóż i rzepaku. Nie obce były członkom naszego koła omawiane środki, takie jak Mustang, Nomad czy Lancet – to również ucieszyło naszych gości.
Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali od Dow AgroSciences drobne upominki: Pendrive’y, egzemplarz “Dobrej uprawy” oraz akcesoria biurowe.
Miło nam było gościć na spotkaniu także przedstawicieli naszej kadry: dr Annę Wysmułek, dr Agnieszkę Ciesielską oraz Profesora Jana Łabętowicza.
“Burak cukrowy ozimy?”, czyli spotkanie z ekspertem firmy KWS Lochow – Panem Wacławem Wiśniewskim 23.04.2013
Firmy KWS Lochow nie trzeba było nikomu przedstawiać, wszyscy uczestnicy spotkania doskonale znali tę markę i jej jakość. Tym razem skupiliśmy się na hodowli i uprawie buraka cukrowego.
Bez wątpienia największe wrażenie na uczestnikach wywarł temat odmian ozimych buraka cukrowego. Rośliny tych odmian docelowo mają służyć jako surowce do biogazowni podczas okresu wczesnowiosennego.
Swoją obecnością zaszczycił nas również Szanowny Pan Dziekan WRiB Prof. Zdzisław Wyszyński oraz Prof. Sławomir Podlaski i Prof. Stefan Pietkiewicz z Katedry Fizjologii Roślin WRiB.
Spotkanie z firmą Danko – Hodowla Roślin 9.04.2013
9.04.2013 w Sali Rad Wydziału Rolnictwa i Biologii odbyło się spotkanie z dr Adamem Gleniem – ekspertem firmy Danko w dziedzinie doradztwa rolniczego w zakresie agrotechniki i doboru odmian. Tematem przewodnim spotkania była agrotechnika zbóż i roślin strączkowych. Zaprezentowana została również szeroka oferta handlowa firmy Danko.
Na zdjęciu dr Adam Gleń. Spotkanie odbyło się w luźnej atmosferze, dr Gleń nie zostawił żadnego pytania bez odpowiedzi.
Spotkanie z wiceprezesem Krajowej Rady Izb Rolniczych – Panem Markiem Borowskim 27.11.2013
KRIR jest organizacją pożytku publicznego dbającą o interesy polskiej wsi – oprotestowuje niekorzystne decyzje rządu, wnosi propozycje poprawek, motywuje rolników do działania, popularyzuje wiedzę rolniczą etc.
Na spotkaniu z KNR SGGW Wiceprezes Marek Borowski streścił krótko sytuację w polskim rolnictwie. Poruszył również kwestie dalszych losów WPR, zarysu PROW 2014-2020 oraz problemu szkód łowieckich. Z rozczarowaniem musimy przyznać, że nie uzyskaliśmy najświeższych informacji na temat nowego PROWu, na co chyba najbardziej liczyli uczestnicy spotkania. Po prezentacji rozpoczęła się żwawa dyskusja, podczas której poruszono głębiej temat dopłat bezpośrednich.
Dziękujemy bardzo za liczną obecność.
Olimpiada Młodych Producentów Rolnych 28.02.2013
28.02.2012 Związek Młodzieży Wiejskiej wraz z Kołem Naukowym Rolników SGGW zorganizował wojewódzkie eliminacje do finału krajowego XXXI Olimpiady Młodych Producenów Rolnych. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w dwóch etapach – pisemny test oraz odpowiedź ustna przed komisją specjalistów, złożoną z poszczególnych dziedzin wiedzy rolniczej.
Do finału krajowego, zgodnie z regulaminem Olimpiady, awansowało pięciu uczestników, w tym jeden z członków naszego Koła – Mateusz Tołłoczko (4 miejsce). Poniżej zamieszczamy link do obejrzenia zdjęć z wydarzenia: