Koło naukowe Inżynierii ekologicznej
O naszym Kole
Koło Naukowe Inżynierii Ekologicznej jest organizacją studencką, działającą przy Wydziale Rolnictwa i Ekologii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, reaktywowaną w 2020 roku. Zrzesza ono ludzi z pasją, głównie studentów Inżynierii Ekologicznej, wykazujących zainteresowanie szeroko pojętą ekologią i działalnością naukową w zakresie nauk o środowisku i inżynierii ekologicznej.
Głównymi zadaniami Koła są: rozwijanie zainteresowań naukowych wśród studentów, prowadzenie badań naukowych w zakresie nauki o środowisku oraz inżynierii ekologicznej, działalność edukacyjna w zakresie nauk o środowisku, informowanie studentów o najnowszych osiągnięciach naukowo-technicznych krajowych i zagranicznych w zakresie nauk o środowisku i nauk pokrewnych, działania na rzecz pogłębiania wiedzy fachowej studentów, konfrontowanie wiedzy teoretycznej zdobywanej w Uczelni z praktyką, propagowanie poglądów uwzględniających proekologiczne myślenie, podnoszenie kwalifikacji studentów w dziedzinie inżynierii ekologicznej.
W swojej działalności staramy się rozpowszechniać wiedzę w zakresie nauki o środowisku oraz inżynierii ekologicznej wśród studentów, ale i nie tylko, poprzez m.in. popularyzację wiedzy w Internecie w projekcie #EkoKalendarz. Staramy się poruszać najbardziej aktualne zagadnienia nauk o środowisku, problematyki ochrony środowiska oraz zmian klimatu, które z roku na rok stają się co raz ważniejszymi tematami rozmów w Polsce i na świecie.
Nasze działania mają także na celu ciągły rozwój członków, w szczególności przez kontakt ze specjalistami z branży, czy wycieczkami studyjnymi do zakładów, mogących być w przyszłości miejscem zatrudnienia naszych studentów.
Prowadzimy różnego rodzaju badania naukowe związane z oceną wpływu antropopresji na różne komponenty środowiska przyrodniczego.
Aktualności
Aktualności
Koło Naukowe Inżynierii Ekologicznej
15.03.2022
Koło Naukowe Inżynierii Ekologicznej Zapraszamy do polubienia i śledzenia fanpage’a, reaktywowanego przed rokiem, Koła Naukowego Inżynierii Ekologicznej. W nowym semestrze zapraszamy wszystkich [...]
Dołącz do nas
Chcesz dołączyć do Koła?
Z przyjemnością przyjmiemy Cię w nasze szeregi.
Napisz do nas na: knie@sggw.edu.pl
Zarząd Koła
- Damian Murach – Prezes
- Sylwia Szuba – Sekretarz (1. Wiceprezes)
- Ewelina Orzełowska – Skarbnik (2. Wiceprezes)
Członkowie zarządu
- Aleksandra Gala – Członek Zarządu
- Kinga Laskowska – Członek Zarządu
Opiekun Koła – Artur Pędziwiatr (pracownik naukowo – dydaktyczny w Katedrze Gleboznawstwa)
Na zdjęciu od lewej: Artur Pędziwiatr, Kinga Laskowska, Ewelina Orzełowska, Aleksandra Gala, Sylwia Szuba, Damian Murach
Współpraca
Młodzi naukowcy, przyszli inżynierowie z Koła Naukowego Inżynierii Ekologicznej SGGW chętnie podejmą współpracę z branżowymi firmami, organizacjami, stowarzyszeniami i instytucjami.
Jednym z zadań Koła jest konfrontowanie wiedzy teoretycznej zdobywanej w Uczelni z praktyką. Tylko połączenie wiedzy teoretycznej z praktyką daje zamierzone efekty. Cennym doświadczeniem są spotkania ze specjalistami z branży, wyjazdy terenowe czy wycieczki studyjne do zakładów związanych z tematami zainteresowania Inżynierii Ekologicznej.
Być może przy Państwa współpracy moglibyśmy prowadzić badania naukowe w zakresie nauki o środowisku oraz inżynierii ekologicznej?
W przypadku chęci współpracy prosimy o kontakt.
Działalność
Podstawowymi formami działalności Koła Naukowego Inżynierii Ekologicznej są:
- spotkania ze specjalistami z branży;
- wyjazdy terenowe;
- wycieczki studyjne do zakładów branżowych;
- badania naukowe w zakresie nauki o środowisku oraz inżynierii ekologicznej.
Studenci prezentują swoje zainteresowania naukowe na spotkaniach Koła, biorą udział w odczytach i konferencjach organizowanych przez organizacje naukowe m.in. Polskie Towarzystwo Gleboznawcze, Polskie Towarzystwo Mineralogiczne, czy prezentują wyniki swoich własnych badań naukowych m.in. na Przeglądzie Dorobku Kół Naukowych SGGW w Warszawie.
W roku 2022 realizujemy kilka projektów m.in.:
- #Eko_Kalendarz – poszerzanie świadomości ekologicznej w Internecie poprzez zwrócenie uwagi na zagadnienia środowiskowe w formie fiszek;
- #Skierniewice – ocena wpływu elektrociepłowni w Skierniewicach na wybrane właściwości gleb;
- #Azbest – analiza składu mineralnego azbestowych pokryć dachowych i ocena ich wpływu na wzrost i rozwój roślin.
Galeria
Kontakt
Wydział Rolnictwa i Ekologii
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Nowoursynowska 159
02-776 Warszawa
budynek 37
tel.: +48 (22) 59 32 702
e-mail: knie@sggw.edu.pl
OPIEKUN KOŁA:
dr Artur Pędziwiatr (pracownik naukowo – dydaktyczny w Katedrze Gleboznawstwa)