Oferta pracy
Praca dla studentów kierunku studiów inżynieria ekologiczna realizowanego na Wydziale Rolnictwa i Ekologii
Koniczyna Biogaz Sp. z o. o.
Naszą firmę stanowi grupa młodych, kreatywnych osób, którym bardzo zależy na rozwoju polskiego sektora biogazowego i chcemy się do tego aktywnie przyczyniać. Część z nas to absolwenci SGGW w Warszawie.
Wraz z rozwojem naszej firmy potrzebujemy nowych pracowników zainteresowanych rozwojem zawodowym w branży biogazowej.
W szczególności interesują nas studenci kierunku studiów inżynieria ekologiczna, którzy przejawiają zainteresowanie tematyką biogazową oraz OZE.
Poniżej przykładowy zakres obowiązków, nie wymagamy doświadczenia na pracy podobnym stanowisku.
- przygotowywanie kalkulacji substratowych, analiz ekonomicznych oraz studium wykonalności inwestycji biogazowych
- analizy gruntu pod inwestycję
- pisanie oraz obsługa wniosków o dofinansowania publiczne
- doradztwo w kwestiach technologicznych oraz wyboru wykonawcy
- przygotowywanie dokumentacji takich jak warunki zabudowy, warunki przyłączenia
Kilka słów o naszej firmie:
W 2020 roku wraz z Dawidem Kowalczykiem założyliśmy Polską Agencję Pozyskiwania Funduszy Unijnych (https://www.papfu.pl) , zauważyliśmy że rynek doradztwa w tematach dofinansowań dla rolników jest bardzo rozdrobniony. Zazwyczaj są to lokalne firmy, spotkania odbywają się w biurach, nie jest to dostępne dla każdego. Nieszablonowe działania połączone z intensywną kampanią marketingową pozwoliły nam dotrzeć do rolników w całym kraju i w 3 lata stać się jedną z największych firm doradczych dla sektora rolniczego w kraju. Cała obsługa odbywa się zdalnie, obecnie zatrudniamy ponad 60 osób i obsługujemy ponad 2500 wniosków o dofinansowania.
W międzyczasie w 2021 roku zaczęliśmy się interesować tematem biogazu, nasz adwokat oraz przyjaciel Adam Gierada, w tym czasie uczestniczył w negocjacjach umów kilku inwestycji w biogazownie rolnicze. Postanowiliśmy połączyć kropki oraz doświadczenia i w ten sposób zrodził się projekt Koniczyna Biogaz. Początkowo chcieliśmy się skupiać na rozwijaniu projektów biogazowych w celu sprzedaży ich na rynku, po drodze cały czas zwiększaliśmy naszą wiedzę i umiejętności, uczestniczyliśmy w szkoleniach, konferencjach oraz rozmawialiśmy z dziesiątkami rolników oraz zakładów przetwórczych zainteresowanych biogazową inwestycją. Z czasem obszary naszego działania się ukształtowały.
Z racji doświadczenia z drugiej spółki, jednym z najważniejszych elementów naszej działalności jest doradztwo w kwestiach pozyskiwania finansowania publicznego. W styczniu 2023 roku ruszył przełomowy dla polskiego rynku biogazu program Energia dla wsi, po roku możemy się pochwalić że nasz klient jako pierwszy w kraju dostał wypłatę środków na budowę dużej biogazowni o mocy 0,499MW. Jako że mamy wiedzę nie tylko na tematy dofinansowanie, to nasza rola nie ogranicza się tylko do przygotowania dokumentacji programowej oraz rozliczeniu dofinansowania. Doradzamy naszym klientom na każdym etapie inwestycji w kwestiach substratowych, technologicznych oraz pomagamy w uzyskaniu dokumentacji administracyjnej takich jak warunki zabudowy czy warunki przyłączenia.
Jako firma jesteśmy też niezależnym doradcą w kwestii wyboru wykonawcy, nawiązaliśmy kontakt ze większością firm, które mogą pochwalić się w portfolio działającą u klienta instalacją. Bacznie obserwujemy rynek i wchodzące na nie nowe podmioty, chcemy uchronić naszych klientów przed niesprawdzonymi rozwiązaniami.
Widzimy że społeczeństwo w dalszym ciągu niebyt wiele wie o temacie biogazu, a świadomość społeczna wielu ludzi jest taka że gdzieś usłyszeli że gdzieś jakaś biogazownia śmierdzi i na tym się kończy ich wiedza. Jako chyba jedyni w kraju prowadzimy kanał na YouTube poświęcony tematyce biogazu, publikujemy tam przygotowane przez nas reportaże:
https://www.youtube.com/@koniczynabiogaz
Zajmujemy się również organizowaniem szkoleń i warsztatów, zrealizowaliśmy 3 serie warsztatów dla Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. W 2022 roku była to seria 3 warsztatów dotyczących mikrobiogazowni rolniczych, w 2023 seria 8 warsztatów również dotyczących mikrobiogazowni oraz 4 warsztaty na temat brykietowania słomy. Organizowaliśmy również warsztaty wraz z wykonawcami biogazowni, firmami agriKomp oraz Nahtec z którymi współpracujemy. We wszystkich naszych wydarzeniach wzięło udział ponad 700 rolników oraz inwestorów.
https://www.koniczyna.com.pl/edukacja/
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!
Jakub Nowak
Członek zarządu – Koniczyna Biogaz Sp. z o. o.